اخبار

تحویل دائم واحد هشتم گازی نیروگاه سیکل ترکیبی رمیله 30 آبان 02

گواهی تحویل دائم واحد هشتم گازی (واحد دوم فاز 3) نیروگاه سیکل ترکیبی رمیله به همت متخصصان گروه مپنا روز شانزدهم شهریور اخذ و در تاریخ 28 آبان ماه 1402 توسط کارفرمای پروژه صادر شد.

امضای قرارداد ساخت بار اول روتور توربوکمپرسور واحد گازیGE -F9 نیروگاه شهید رجایی با گروه مپنا 27 آبان 02

قرارداد ساخت بار اول یک دست کامل روتور توربوکمپرسور واحد گازیGE -F9 نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی با حضور «عبدالرسول پیشاهنگ» مدیرعامل شرکت مادرتخصصی نیروی برق حرارتی و «محمد اولیاء» مدیرعامل گروه مپنا به امضا رسید.

پايان كار نمایشگاه تخصصی بین‌المللی صنعت برق ایران 27 آبان 02

بیست و سومین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی صنعت برق ایران به عنوان بزرگترین رویداد تجاری اقتصادی صنعت برق ایران از سه شنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۲ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز شد و پس از چهار روز به کار خود پایان داد. گروه مپنا با اختصاص دو غرفه در سالن خلیج فارس (سالن 44) و مقابل این سالن در فضای باز، در این رویداد حضور داشت و نمایندگان مپنا میزبان شرکت‌های مختلف داخلی و بین‌المللی، همچنین پژوهشگران حوزه برق، صنعتگران و دانشجویان بودند. برگزاری پنل‌های تخصصی صنعت برق و امضای قراردادهای م...

ارائه دستاوردهای گروه مپنا در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق 24 آبان 02

گروه مپنا با حضور در بیست و سومین نمایشگاه تخصصی بین‌المللی صنعت برق ایران به ارائه دستاوردهای خود در این رویداد می‌پردازد.

آغاز عملیات اجرایی خطوط لوله جریانی پروژه شوریجه D 17 آبان 02

شرکت نیرپارس به منظور بهره‌برداری زودهنگام و پیش از برنامه زمانبندی مصوب در پروژه توسعه ذخیره‌سازی گاز مخزن شوریجه D با تامین بخشی از خطوط لوله جریانی مورد نیاز این پروژه از منابع داخلی کشور، عملیات اجرایی احداث خطوط لوله آن را آغاز کرد.

ابلاغ تحویل موقت واحد دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی فردوسی 02 آبان 02

تحویل موقت (PAC) واحد دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی فردوسی پس از موفقیت‌آمیز بودن دوره بهره‌برداری آزمایشی، اول مرداد ماه انجام و صورتجلسه تحویل موقت این واحد 30 مهر 1402 توسط کارفرما به شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های مپنا ابلاغ شد.

سنکرون واحد سوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان 30 مرداد 02

واحد سوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان به همت متخصصان مپنا طی مرداد ماه 1402 با شبکه سراسری برق سنکرون شد.

تحویل موقت واحد اول نیروگاه گازی مقیاس متوسط زاهدان 28 مرداد 02

تحویل موقت واحد اول نیروگاه گازی مقیاس متوسط زاهدان انجام و ابلاغیه تحویل موقت آن روز 21 مرداد 1402 به شرکت توسعه یک ابلاغ شد.

یادداشت محمد اولیاء، در گرامیداشت سی‌امین سالروز تاسیس گروه مپنا 25 مرداد 02

گروه مپنا امروز سی‌امین سال فعالیت خود را جشن می‌گیرد. با نگاهی به گذشته تا اکنون درمی‌یابیم مپنا همواره در مسیر دانش، پویش، تلاش، ارزش‌آفرینی و ارائه راه‌حل‌های موثر در صنعت کشور گام برداشته است. مپنا که همچون نهالی مبارک در مرداد 1372 بنیان نهاده شد، با تلاش‌های بی‌شمار کارکنان و مدیران آن طی سه دهه به درختی تنومند در صنعت و مهندسی کشور تبدیل شده است. گرچه ماموریت اصلی شرکت‌ها سودآوری برای سهام‌داران است، اما در دنیای کنونی، این نهادهای سودآور، فراتر از بنگاه‌های اقتصادی عمل می‌کن...